Arkana Miłości

Let's PlayChyba każdy za młodu miał styczność z jakąś odmianą gry karcianej pod nazwą flirt towarzyski polegającą na interakcjach interpersonalnych za pomocą kart. Let’s Play poszedł o krok dalej i stworzył grę opartą już nie na lekkim flircie, ale stricte dla par z przeznaczeniem na bardziej śmiałe zabawy.

Jednocześnie, jako że tak sama gra, jak i jej tematyka przeznaczone są raczej dla osób pełnoletnich niniejszym ostrzegamy, że dalsze czytanie oraz oglądanie zdjęć może u niektórych osób wywołać zgorszenie. W związku z tym prosimy o klikanie „Czytaj dalej” na własną odpowiedzialność.

Remember, you’ve been warned.

arkana miłościZa niewygórowaną cenę dostajemy talię 63 kart. Kart tych poza podkręcaniem atmosfery będziemy używać w celu rozebrania partnera do zera i zagrania karty Arkan Miłości, co skutkuje wygraną. Nie jest to takie proste, gdyż w talii znajduje się tylko jedna taka karta.
Karty dzielimy na 5 typów:

arkana miłości

Arkana – pozwalają nam rozebrać drugą osobę z 1 – 3 części garderoby i dobrać taką samą liczbę kart

arkana miłości

Wyzwania – jak nazwa wskazuje karta, która pozwala rzucić jakieś wyzwanie. Gracz, który ją zagrywa decyduje kto ma je wykonać, przy czym niewykonanie zadania nie ma negatywnego wpływu

arkana miłości

Akcje – służą najczęściej do pieszczot partnera

arkana miłości

Akcje specjalne – mają podobne działanie do zwykłych akcji, są jednak bardziej odważne

arkana miłości

Kontrakcje – karty służące jako kontra lub przekierowanie kart akcji i wyzwań

Dodatkowo karty podzielone są na 3 poziomy trudności które symbolizuje kwiat lilii w górnym lewym rogu karty. Karty z jedną lilią mają charakter lekkiego flirtu, z dwoma przechodzą w erotyzm, a z trzema są już dość intymne. Poprzez taki podział możemy łatwo dobrać talię do gry dla nas w zależności od chęci i odwagi partnerów.

arkana miłości

Kiedy dobierzemy już karty pod nasze preferencje i możliwości (niestety niektóre karty wymagają gadżetów, których możemy na chwilę obecną nie posiadać). Gracze ustalają również ile ubrań będą posiadali, każdy oczywiście taką samą ilość. Z przygotowanej talii każdy gracz dostaje po 5 kart. Zaczyna kobieta, ew można to ustalić w jakiś inny sposób.  Gracz zaczyna od dobrania kart do 5 jeśli ma ich mniej, jeśli więcej – nie dobiera. Maksymalnie można mieć na ręce 8 kart. Nadliczbowe odrzucamy na stos kart odrzuconych. Następnie gracz może wykonać jedną z dwóch akcji. Zagrać kartę (karta arkan może być zagrana tylko jedna w danej rundzie) lub odrzucić kartę i dobrać na jej miejsce nową. Po wykonaniu polecenia z karty kolejka przechodzi na kolejnego gracza i tak aż nie zostanie zagrana na nagiego gracza karta Arkan Miłości lub któryś z graczy podda się przedwcześnie.

arkana miłościGra jest bardzo prosta i stanowi ciekawe urozmaicenie dla par. Zastrzeżenie co do rozgrywki może wnosić potrzeba posiadania do niektórych kart rekwizytów, których można nie mieć pod ręką. Wykonanie jest dobre, karty są dość wytrzymałe, zwłaszcza patrząc gdzie będą używane. Na każdej znajdziemy zdjęcia aktów, które dodatkowo mają podkręcać atmosferę. Tu jednak karty zbytnio skupiają się na zdjęciach, a sam tekst znika gdzieś w całości i w przypadku nieco bardziej nastrojowych warunków staje się zdecydowanie słabo czytelny. Mimo tego grę mogę ocenić na 6+/10.

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo

Let's Play

Wydawca Let’s Play
Ilość graczy 2
Wiek  18+
Czas gry
Cena  34,99 zł
Zawartość pudełka
  • 63 karty
  • instrukcja
Nasza ocena
6.5 out of 10 stars (6,5 / 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *