Król i Zabójcy

pic1854228_md Król i Zabójcy jest ciekawą pozycją dla dwóch graczy, którzy wcielają się w role króla i jego rycerzy lub zabójców, którzy na niego polują. W pudełku znajdziemy ładną dwustronną planszę, masę kartonowych figurek z ładnymi grafikami i trochę kart. Elementów gry jest sporo za dość rozsądną cenę. A biorąc pod uwagę, że jest to tytuł polskiego autora warto po niego sięgnąć.

pic1790878_mdRozgrywka rozpoczyna się tym, że każdy z graczy rozstawia swoje pionki na planszy. Jeśli grasz królem – rozstawiasz postać władcy i jego rycerzy. Gracz grający zabójcami ustawia mieszkańców miasta, wśród których ukrywają się trzej zabójcy. Poza figurkami należy przygotować jeszcze talię z wizerunkami mieszczan, z której gracz grający po stronie zabójców wybiera 3 postaci. Będą się one starały zabić władcę. Reszta kart trafia do pudełka lub gdzieś indziej, gdzie gracz grający królem nie będzie miał do nich dostępu. Tasujemy talię rund i rozgrywka polega na tym, że na początku odsłaniamy kartę rundy na której widnieje ile punktów akcji mają poszczególne pionki. Pierwszy ruch należy zawsze do gracza grającego królem i rycerzami. Może on wykonać ruch królem i rycerzami. Może również aresztować kogoś o ile na karcie rundy znajduje się symbol kajdan. Aresztowany pionek znika z planszy, ale nie jest ujawniane czy był on zabójcą, czy nie. Ciekawe jest też przepychanie tłumu. Rycerz może przepychać mieszczan, o ile pozwalają na to warunki na planszy. Po skończeniu wszystkich akcji przez króla swoje punkty wykorzystują zabójcy. Gracz może poruszać mieszczanami i/lub odkrytym zabójcą aby zadać cios. Król wygrywa jeśli dotrze do zamku przed skończeniem się kart rund, Zabójcy wygrywają jeśli król nie zdoła się ukryć w zamku lub jeśli zostanie zabity. Król umiera jeśli dostanie dwie rany.

pic1822487_mdKról i Zabójcy jest ciekawą pozycją dla dwóch graczy. Zależnie od strony którą grasz strategie są różne, a dodatkowo dwie plansze z różnymi trasami sprawiają, że gra jest bardzo regrywalna i ciężko o dwie takie same rozgrywki. Ja z chęcią zobaczyłbym tą grę w wersji z ładnymi figurkami, a nie tylko zadrukowaną tekturą, ale nie można mieć wszystkiego za taką cenę, która jest w porządku. Zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwageę, że jest to tytuł naszego polskiego autora Łukasza „Wookiego” Woźniaka. Sam ocenią ta gre na mocne 7/10.

Wydawca  Galakta
Ilość graczy  2
Wiek  10+
Czas gry  20 – 30 min
Cena  79,95 zł
Zawartość pudełka
 • Instrukcja
 • 1 pionek króla
 • 7 pionków rycerzy
 • 3 pionki zabójców
 • 12 pionków mieszkańców
 • 12 kart mieszkańców
 • 15 kart rundy
 • 2 arkusze pomocy
 • 1 znacznik ran króla
 • 1 dwustronna plansza
 • 23 plastikowe podstawki
Nasza ocena
7 out of 10 stars (7 / 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *