Melanżeria

melanzeria-1

Melanżeria jest kolejną grą imprezowo-towarzyską wydaną przez Let’s  Play. Składa się z talii kart, a do zabawy wystarczy nam poza kartami tylko dobra ekipa.

Kupując grę dostajemy pudełko kart trochę większych niż standardowe karty do gry. Graficznie prezentują się one znakomicie i mimo, że na każdej znajdują się opisy dwóch zadań są one czytelne. Gra jest prosta, każdy z graczy dostaje 3 karty z talii. Na kartce, czy w jakiś inny sposób, zapiszcie ilość posiadanych punktów startowych 3 – 5 na osobę (ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie dodatkowych kieliszków z alkoholem, które posłużą tylko ku temu celowi). Swoją kolejkę gracz zaczyna do dobrania kart do 3 – o ile może. Jeśli nie może od razu zagrać jedno z wyzwań ze swoich kart, spasować albo użyć wyzwania zamiennego lub akcji specjalnej. Jeśli zdecydowałeś się zagrać wyzwanie decydujesz, które z dwóch zadań z karty ma wykonać wybrany przez ciebie gracz. Jeśli mu sprosta nic się nie dzieje, jeśli nie uda mu się wykonać zadania lub odmówi jego wykonania traci punkt. Następnie gracz, który zagrywał wyzwanie dobiera kartę i kolejka przechodzi dalej. Jeśli zaś nie zagrasz wyzwania z karty, ale również nie chcesz pasować możesz użyć zagrań specjalnych. Jeżeli zdecydujesz się na Zamienne Wyzwanie Losowe znajdziesz je w lewym górnym rogu karty. Mogą to być Całus, Pytanie lub Toast. Zadania te dotyczą dwóch wybranych losowo graczy spośród wszystkich uczestników gry. Po wybraniu pierwszej i drugiej osoby pierwsza zadaje pytanie drugiej, całuje ją lub piją razem z zasadą, że pierwsza wznosi jakiś toast. Drugą możliwością są Opcjonalne Akcje Specjalne, których symbole znajdziemy w górnym prawym rogu karty. W swojej turze możemy podbić stawkę punktową, dodać osobę do zadania lub podmienić kartę. W dowolnym momencie możemy również zagrać kartę z symbolem zamiany osoby, która to zamiana następuje przez wybranie lub poprzez losowanie. Osoba, która zachowa jakikolwiek swój punkt jako ostatnia wygrywa a reszta musi do końca imprezy spełniać jej zachcianki.

melanzeria-2

Melanżeria jest typową grą na imprezę, która dać może sporo radości. Podobnie jak w przypadku niedawno opisywanego Swinga poziom przyjemności z gry zależy w dużej mierze od ekipy z jaką gramy. Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości wypada on w porządku biorąc pod uwagę że karty są dobrze wykonane i cieszą oko. Jednak mimo wszystko jest to tylko talia kart – dlatego cena mogła by być odrobinę mniejsza. Na plus wypada również wielkość pudełka, które nie jest przesadnie duże jak w przypadku wspomnianego Swinga i zmieści się nawet do kieszeni, dzięki czemu ubarwić może każdą imprezę w każdym prawie miejscu. Jeśli szukacie czegoś ze swoją ekipą znajomych do zagrania przy alkoholu, co da możliwość pośmiania się z siebie nawzajem to gorąco mogę polecić wam tę grę. Melanżeria zasługuje na ocenę 6+/10.

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo:

Let's Play

Wydawca Let’s Play
Ilość graczy  3 – 8
Wiek 16+
Czas gry 30 – 60 min
Cena 35 zł
Zawartość pudełka
  •  64 karty
  • instrukcja
Nasza ocena
6.5 out of 10 stars (6,5 / 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *