Nox

NoxJest to prosta, dynamiczna gra karciana dająca sporo frajdy, czy to grając z rodziną w domu, czy ze znajomymi. Na uznanie zasługują grafiki, które mimo że nie są bardzo zróżnicowane przykuwają uwagę. Z niewielkiego, lecz porządnie wykonanego pudełka patrzą na nas trzy czaszki stylizowane na angielskich arystokratów. W środku pudełka znajdziemy talię 90 kart z tymi samym motywami czaszek i instrukcję. I to tyle, bo więcej nie potrzeba do tej gry.

Nox Sama talia podzielona została na trzy kolory, pomarańczowy, zielony i niebieski. Na każdej karcie znajduje się również liczba. Gra przebiega na zasadzie wykładania jednej z trzech kart z ręki przed siebie lub przeciwnika, a następnie dociągnięciu karty z talii. Liczby na stosach dają nam punkty zwycięstwa, jednak trzeba pamiętać, że można posiadać tylko 6 stosów.  Dodatkowo jeśli przed graczem znajdą się dwie karty o tej samej wartości zostają one połączone w jeden stos. Runda kończy się kiedy któremuś z graczy uda sie wyłożyć do puli 6 stos, lub kiedy zabraknie kart w talii. Na zakończenie każdej rundy gracz, który posiada w puli stosy we wszystkich 3 kolorach sumuje punkty z wierzchnich kart. I można zabawę zacząć na nowo.

Nox

Nox jest bardzo prostą i wciągającą grą. A dzięki możliwości złośliwej interakcji z innymi graczami idealnie sprawdza się jako gra imprezowa. W mojej ocenie warto ją mieć gdzieś w plecaku idąc np. na piwo ze znajomymi. Samo wykonanie też jest na wysokim poziomie. Jedyną wadą jest dość wysoka cena, jak za jedną talię kart, ale po rozegraniu kilku partii jakoś przestaje nam to przeszkadzać. Jak dla mnie spokojnie można tą grę ocenić na 7+/10.

Wydawca  Bard
Ilość graczy 2 – 6
Wiek 8+
Czas gry ok 20 min
Cena 34,90 zł
Zawartość pudełka
  • 90 kart
  • instrukcja
Nasza ocena
7.5 out of 10 stars (7,5 / 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *