Serce Smoka

serce_smoka_pl.69860.1820x0Serce Smoka jest ciekawą pozycją dla dwóch graczy. W niewielkim pudełku dostajemy planszę i dwie talie kart. Całość opatrzona przyjemnymi dla oka grafikami. W pudełku znajdziemy również dobrze wykonaną figurkę smoka. Całość jest na poziomie, do którego przywykliśmy przy grach wydawanych przez Galaktę.

Krótko o rozgrywce. Rozkładamy planszę i koło niej umieszczamy smoka. Każdy z graczy dostaje potasowaną talię 50 kart. Następnie każdy z graczy bierze 5 kart z talii i na zmianę gracze wykładają karty na planszę. Zasada jest taka,  aby zawsze dokładać karty na miejsce z taką samą grafiką na planszy. Niektóre miejsca mają ograniczenie kart, które mogą się znaleźć na danym polu. serce smokaZaznaczone jest to dwoma, trzema czy więcej obwódkami kart. Gracze wystawiają karty pojedynczo lub po kilka, ale tylko pod warunkiem wystawiania kilku kart o tej samej grafice. Pomiędzy polami znajdują się strzałki i jeśli wystawiamy kartę na pole z którego strzałka wskazuje na miejsce gdzie znajdują się już jakieś karty zabieramy je do naszej puli punktującej zwycięstwo. Dodatkowo biorąc karty ze smokiem dostajemy figurkę smoka, która daje niewielką korzyść w postaci możliwości posiadania jednej karty więcej na ręce. Po wystawieniu kart na planszę dobieramy karty na ręce do 5 lub 6 w zależności czy posiadamy smoka czy nie. Gra kończy się kiedy skończą się karty w taliach lub na planszę trafią trzy zestawy po 3 statki. Statki nie są wliczane do stosów z punktami, ale odkłada się je obok planszy aby było widać kiedy gra może się skończyć. Grę wygrywa osoba posiadająca więcej punktów w swoim stosie.

serce smoka 1Serce Smoka jest przyjemnym tytułem. Doskonale się sprawdza jako szybka gra dla dwóch graczy. Jest też dobrym przerywnikiem pomiędzy cięższymi tytułami. Graficznie jest przyjemna dla oka, a jakość elementów w stosunku do ceny jest uczciwa choć szkoda, że w polskim wydaniu nie dodano wypraski takiej jak w wersji anglojęzycznej, która doskonale trzyma elementy. U nas zastosowano niestety standardową tekturową z jednym kanionem na elementy, a cóż tego typu wypraski nadają się najczęściej do kosza. Gra jest godna polecenia i mimo, że nie jest to wymagający tytuł może dać sporo zabawy. W moim odczuciu mogę ocenić ją na 7/10.

Wydawca Galakta
Ilość graczy  2
Wiek  8+
Czas gry  ok 20 min
Cena  49,95 zł
Zawartość pudełka
  • 100 kart
  • 1 plansza
  • 1 figurka smoka
  • 1 instrukcja
Nasza ocena
7 out of 10 stars (7 / 10)

1 myśl w temacie “Serce Smoka

  1. Pingback: GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #365 - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *