STAR WARS Darth Bane

Star_Wars_-_Darth_Bane_-_Path_of_Destruction_cover

Spokój to kłamstwo ? Jest tylko pasja;
Dzięki pasji osiągam siłę;
Dzięki sile osiągam potęgę;
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo;
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Moc mnie oswobodzi.

Kiedy pewien chłopak odkrywa drzemiącą w nim moc zaczyna się historia mająca na zawsze zmienić oblicze całego znanego świata. Dessel ma przed sobą długą drogę zaczynającą się w kopalniach wypełnionych ciężką pracą, gdzie każdy dba tylko o siebie. To tu odkrywa co w nim drzemie i tu zaczyna się jego podróż, która doprowadzi go do największej od długiego czasu Akademii Sithów, gdzie coraz bardziej będzie się stawać Darth Banem. W niej właśnie poznając arkana Ciemnej Strony odkrywa, że Ci którzy uważają RuleofTwosię za potężnych, tak naprawdę są słabi i że tylko przywracając dawno odrzucone tradycje i wracając do pierwszych nauk Sithów może przywrócić prawdziwą moc Ciemnej Strony Mocy. Jednak zasada dwóch ma swoją cenę, której trzeba sprostać i ją zapłacić. Według tej zasady Sithów może być dwóch i tylko dwóch.

Mistrz i jego uczeń. Tylko gdzie szukać ucznia. Młoda Zannah wydaje się godną następczynią. Bane postanawia przekazać jej całą swoją wiedzę. Razem stają przed zadaniem zniszczenia Jedi raz na zawsze. Jednak wie, że według zasady którą stworzył przyjdzie kiedyś ten dzień.

Karpyshyn_-_Star_Wars_-_Darth_Bane_-_Dynasty_of_Evil_CoverartDzień, w którym w końcu uczeń musi podjąć walkę i zabić mistrza. Jednak Zannah zwleka z tą decyzją i Bane zaczyna mieć wątpliwości czy dobrze wybrał. Jednak wciąż mając czas mógłby znaleźć nowego ucznia, wyrusza więc na poszukiwania holocronu, który kryje tajemnice długowieczności. Jednak wpada w zasadzkę, z której może wybronić go jedynie uczennica, ta sama która musi go zabić.

Historia Darth Bane jest moją ulubioną w uniwersum Star Wars. Jako pierwszy od pokoleń postawił się nowym zasadom, które sprawiały że Ciemna Strona stawała się zbyt słaba i mimo tego, że czasem wygrywała otwarcie z Jedi to jednak zatraciła prawdziwą istotę Sithów. Zasada dwóch sprawia, że każde następne pokolenie staje się silniejsze aż w końcu będzie musiał pojawić się ten, który raz na zawsze wymaże Jedi z kart historii. Całą trylogię polecam każdemu kto jeszcze nie czytał, a Ci którzy już czytali wiedzą czemu tak ją zachwalam. I niech Ciemna Strona będzie z wami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *