Swing

swing-1Swing jest najnowszą grą wydaną przez wydawnictwo Let’s Play. Jest to gra imprezowa o lekko erotycznym zabarwieniu. Gra przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, dlatego jeśli chcesz czytać dalej, robisz to na własną odpowiedzialność.

Kupując Swing dostajemy sporych rozmiarów pudełko, w którym znajdziemy dużo kart, planszę z punktacją i kolorowe znaczniki. Talia dzieli się na dwie części, w jednej znajdziemy 8 kart z naszą orientacją jak i płcią w jaką się wcielimy w trakcie gry. Reszta tali przedstawia schematyczne pozycje seksualne jak i posiada opis akcji jaką można wykonać zagrywając karty. Karty dzielą się na karty Akcji, Kontry, Zdarzenia i Specjalne.

swing-3 swing-2

Grę zarzynamy od przygotowania kart. Każdy z graczy losuje swoją płeć i orientację. Dostaje również dwa znaczniki w tym samym kolorze, jeden kładziemy na karcie z naszą orientacją, a drugi posłuży nam do zaznaczania punktów na planszy. Z talii każdy bierze po 5 kart na rękę i po ustaleniu kto zaczyna można zacząć zabawę. W swojej kolejce gracz zaczyna od dobrania kart do 5, następnie może wykonać jedno z trzech zagrań: zaproponować komuś stosunek, iść na randkę w ciemno lub użyć dodatkowego działania poprzez zagranie pomarańczowej karty akcji. Podczas propozycji seksu gracz zagrywa dwie karty z tą samą pozycją, jedną kładąc przed sobą, a drugą przed graczem któremu proponuje stosunek. Gracz któremu proponowany jest seks decyduje czy się zgadza czy nie, w przypadku odmowy karty odrzuca się i nikt nie dostaje punktów. W przypadku zgody inni gracze mogą zagrywać swoje akcje aby pokrzyżować im plany, jeśli nie uda im się przerwać, gracze mogą zagrać karty ze zdarzeniami,  następnie podliczane są punkty,  każdy z graczy uprawiających seks dostaje ilość punktów zaznaczoną na jednej karcie pozycji plus bonus za przyjemność z karty postaci. Na koniec swojej rundy gracz dobiera karty do 5 i następuje runda kolejnego gracza. Drugą możliwością  jest randka w ciemno, w tym wypadku gracz zagrywa jedną kartę Pozycji, która jest zakryta, następnie odkrywa ją, a inni gracze decydują czy chcą się z nim kochać poprzez wystawienie takiej samej karty (kto pierwszy ten lepszy). Reszta graczy może w tym momencie standardowo próbować przerwać stosunek.

swing-4

Swing jest grą bardzo dobrą. Daje sporo zabawy jednak nie nadaje się dla każdego. Świetnie sprawdza się w dobrej ekipie która umie się śmiać z siebie nawzajem. Niestety nie sprawdzi się jeśli ktoś z graczy nie potrafi mieć dystansu do siebie. Wtedy może zepsuć to zabawę wszystkim. Patrząc na stosunek ceny do jakości, Swing nie jest grą tanią, ale nadrabia za to ich jakością i ilością śmiechu w trakcie gry. Wadą jak dla mnie jest też wielkość pudełka, można było zrobić je bardziej poręczne, aby łatwiej było zabrać ze sobą grę w każde miejsce. Szczerze mogę polecić tą grę dla każdego, kto szuka szybkiej gry imprezowej o lekkim erotycznym zabarwieniu, dającej sporo śmiechu. Bo jak można nie śmiać się jak np. wasi kumple wylosują postaci kobiet i chcą ze sobą uprawiać seks. Spokojnie mogę ocenić Swing na 7/10.

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo:

Let's Play

 

Wydawca Let’s Play
Ilość graczy  3 – 8
Wiek  18+
Czas gry ok 30 min
Cena  59,95 zł
Zawartość pudełka
  • 1 plansza do liczenia punktów
  • 89 kart
  • 16 kolorowych znaczników
  • 1 instrukcja
Nasza ocena
7 out of 10 stars (7 / 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *