Talisman Magia i Miecz: Wilkołak

pic1401110_md Dodatek Wilkołaka jest kolejnym małym rozszerzeniem do Talismana. Jak zawsze dostajemy nowe karty przygód, zaklęcia i co najważniejsze nowych Poszukiwaczy. W tym dodatku są nimi Łowczyni Wampirów, Czarnowidz i Hiena Cmentarna. Postaci te mają swoje mocne i słabe strony, i jak już wspominałem przy poprzednim dodatku –  od gracza zależy czy wykorzysta je do wygranej. Oprawa graficzna jest na wysokim poziomie. Tak samo jak wykonanie elementów, ale do takiego poziomu FFG nas już przyzwyczaiło.

pic1321741_mdpic1321740_mdCo do samej rozgrywki w dodatku Wilkołak dochodzić przede wszystkim figurka Wilkołaka która będzie się poruszać po planszy. Za każdym razem kiedy przy ruchu gracz wyrzuci liczbę 6 na kostce będzie mógł się po swojej turze ruszyć Wilkołakiem.  Gracz, na którego trafi losuje zdarzenie z karty Wilkołaka. Ciekawą zmianą jest wprowadzenie systemu dnia i nocy. W nocy potwory stają się potężniejsze (i aż się prosi dodać „Bo noc jest ciemna i pełna strachów”), do tego dochodzą specjalne wydarzenia, które mogą odbywać się tylko przy określonej porze dnia jak i zmieniające ją. Dodatkowo grasujący na planszy Wilkołak może sprawić że gracz stanie się Liknatropem, co oczywiście ma swoje plusy jak i minusy. Dochodzą również możliwe alternatywne zakończenia, które zastępują standardowe zakończenie rozgrywki w Koronie Władzy.

pic1254528_md Dodatek Wilkołaka daje sporo zabawy. I jako że jest to mój drugi dodatek do Talismana to w połączeniu z Żniwiarzem naprawdę trzeba uważać co się spotka na drodze. Tak samo podoba mi się opcja zmiany pory dnia jeśli zmieni się na noc w złym momencie ten dodatkowy punkt do siły potwora może zaważyć o naszym losie. Jak dla mnie dodatek mógłby być trochę tańszy, tak na kieszeń przeciętnego Polaka, ale takiego zabiegu nie należy się spodziewać od żadnego wydawcy – niestety. Spokojnie mogę ocenić tą pozycję na 7/10.

Wydawca Galakta
Ilość graczy  2 – 6
Wiek  14+
Czas gry  ok 90 min
Cena  79,95 zł
Zawartość pudełka
  • 3 karty poszukiwaczy z figurkami
  • 111 kart przygód
  • 10 kart zaklęć
  • 1 kartę czasu
  • 6 kart Likantropów
  • 3 karty Alternatywnych Zakończeń
  • figurkę Wilkołaka
  • instrukcja
Nasza ocena
7 out of 10 stars (7 / 10)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *