Talisman Magia i Miecz: Żniwiarz

pic715867_mdJeden z małych dodatków do Talismana. Nad grafikami nie ma co się rozwodzić gdyż nawiązują jakościowo do tych znanych z podstawowej wersji gry. Tak samo figurki są wykonane dość szczegółowo. W tym dodatku dostajemy 4 nowych poszukiwaczy: Mroczna Kultystka, Mędrzec, Kupiec i Rycerz. Dostajemy również figurkę samego Żniwiarza, który od teraz będzie poruszać się po planszy i kogoś kto go spotka czeka marny los.

pic577924_mdCo dodatek wnosi do rozgrywki. Przede wszystkim 4 mocnych poszukiwaczy. W porównaniu z tymi z podstawowej wersji mogą wydawać się za mocni. Ale to już kwestia jak gracz potrafi sobie poradzić wykorzystując zalety i wady danego poszukiwacza. Zaklęć i kart przygód nie ma co opisywać, może jedynie to że pojawia się w końcu trochę mocniejszych przeciwników. Dostajemy również karty zadań Czarownika które mogą zastąpić zadania wydrukowane na planszy. Najważniejszą rzeczą jaką wnosi dodatek jest postać Ponurego Żniwiarza. Od teraz za każdym razem kiedy wyrzucimy 6 oczek na kostce podczas ruchu możemy po zakończeniu swojej tury dodatkowo poruszyć się Śmiercią. Jeśli uda nam się postawić ją na polu z przeciwnikiem wykonuje on rzut i porównuje wynik z opcjami na kacie Żniwiarza. Jeśli nie miał szczęścia czeka go nawet natychmiastowa śmierć.

pic365159_mdMoim skromnym zdaniem dodatek ten wnosi sporo do podstawowej rozgrywki. Gra nie polega już na gonieniu się nawzajem (jeśli lubicie zabijać innych poszukiwaczy), ale daje nam opcje nasłania na nich samej śmierci. Dużo się dzieje, a nowe potężne postaci też dają sporo radości. Cena oczywiście mogła by być odrobinę niższa, ale na jakość nie mamy co narzekać. Dodatku, jako samego dodatku, nie da się oceniać ale ogólnie razem z podstawową wersją gry można dać spokojnie 7+/10.

Wydawca Galakta
Ilość graczy  2 – 6
Wiek  9+
Czas gry  ok 90 min
Cena  79,95 zł
Zawartość pudełka
  • 4 karty poszukiwaczy z figurkami
  • 90 kart przygód
  • 26 kart zaklęć
  • 12 kart zadań Czarownika
  • figurkę Ponurego Żniwiarza
  • instrukcja
Nasza ocena
7.5 out of 10 stars (7,5 / 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *