[W skrócie] Cropcycle

cropcycleNiech pierwszy odezwie się ten, kto nigdy nie słyszał o takich grach jak Farmville, Farmerama, czy chociażby Symulator Farmy. Praca rolników stanowi najwyraźniej wdzięczny temat dla ogólnie pojętego środowiska gier. Również tych bez prądu. A to za sprawą Cropcycle czyli dzisiejszej propozycji Kickstarterowej.

Tym razem jednak nie chodzi o odwiedzanie zaprzyjaźnionych rolników celem pogłaskania ich bydła, czy podlania truskawek. Tym razem chodzi o udowodnienie, kto jest najlepszym farmerem. Jak tego dokonać? Umiejętnie siejąc, starannie pielęgnując i zbierając na czas owoce naszej pracy zanim uda się to przeciwnikom. Jeśli przy okazji zaskarbimy sobie przychylność sił natury i złośliwości losu, wtedy naprawdę mamy szansę wygrać bój o miano rolnika roku.

Pora na garść podstawowych faktów. Przede wszystkim gra przewidziana jest dla 2-5 graczy, jest dość szybka – rozgrywka w zależności od ilości grających ma zajmować od 15 do 45 minut. Estetycznie zapowiada się całkiem przyjemnie, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia gustu. Mnie osobiście przykładowe karty, które możecie obejrzeć poniżej podobają się.

Akcja na Kickstarterze potrwa jeszcze około 40 godzin, ale gra już została ufundowana, a jedyne co pozostało to cele dodatkowe. Gra powstała w Kanadzie. Jej koszt to 25C$. Miłym zaskoczeniem jest dla mnie dość niski kosz wysyłki niezależnie od kraju, który wynosi raptem 5C$. Widać jak się chce to nie jest to problem i nie trzeba tak jak w wielu przypadkach narzucać wspierającym zza oceanu kosztów transportu przewyższających cenę samej gry.

Teraz pozostaje jedynie czekać aż produkcja finalnej wersji gry się zakończy, a wtedy bez skrupułów będzie można rywali wyprowadzić dosłownie w pole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *