[Wywiad] Galaxy of Trian

3

Jakiś czas temu ruszyła kolejna akcja crowdfoundingowa na Kickstarterze. Tym razem dotyczy ona gry kafelkowej osadzonej w realiach Sci-Fi Galaxy of Trian. Do końca akcji jeszcze 24 dni, a gra idzie jak burza i już osiągnęła zamierzoną sumę 19,500$. A już teraz zapraszamy do zapoznania się z autorami gry w krótkim wywiadzie.

Od lewej Sebastian Oiwa, Grzegorz Kalarus, Andrzej Sykut, Seweryn Piotrowski

Twórcy gry (od lewej Sebastian Oliwa, Grzegorz Kalarus, Andrzej Sykut, Seweryn Piotrowski)

Jak zaczęła się wasza przygoda z grami planszowymi?

Seweryn, Grzegorz i Ja jesteśmy grupą przyjaciół. Od najmłodszych lat fascynowały nas gry planszowe. Grywaliśmy w Magię i Miecz, Obcego, Komandosów i wiele innych kultowych gier lat 80-tych i 90-tych. Właśnie tak zaczęła się Nasza przygoda z planszówkami. Równocześnie zaczęła się zabawa z grami karcianymi i fabularnymi, ale od kilku lat to właśnie gry planszowe zdominowały nasze życie. Obecnie mamy ogromny wybór tytułów, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. W gry planszowe grywamy regularnie zarówno w gronie przyjaciół jak i z rodziną, a każda okazja żeby zdjąć planszówkę z półki jest dobra.

W jakiego typu gry grywacie prywatnie?

Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje względem doboru tytułów począwszy od lekkich gier do piwa i paluszków, przez skomplikowane eurogry, skończywszy na grach nasyconych negatywną interakcją. Tytuły w jakie gramy to między innymi Time’s Up, Avalone, Potwory w Tokyo, Carcassonne, Neuroshima Hex, Bang, Nexus Ops, Kamień Gromu, Terra Mystica, Agricola, Mage Knight, Nations, Cosmic Encounter, Cutthroat Caverns, Eclipse, Alien Frontiers, Kemet, Stone Age, Cyclades, Descent, X-Wing, Android, Star Wars LCG i wiele, wiele innych :).

Co wpłynęło na pomysł z wydaniem gry?

4Stworzenie gry było młodzieńczym marzeniem Seweryna, który zainicjował cały projekt. Wszystko zaczęło się spontanicznie, a jako że jesteśmy maniakami gier planszowych nikogo nie trzeba było długo przekonywać do tego projektu.

 

Czemu akurat klimat science-fiction?

Tworzenie nowych ras oraz fabuły jest bardzo emocjonującym doznaniem i daje tak naprawdę nieograniczone możliwości. Właśnie te aspekty przekonały nas do stworzenia Galaxy of Trian.

TrianRasa Trian

Wasz pomysł jest zupełnie nowy czy natchnęło was do stworzenia świata któreś z kanonicznych uniwersów science-fiction?

Takie tytuły jak Gwiezdne Wojny, Gwiezdne Wrota, wszelka literatura tematu oraz gry komputerowe. Wszystko to, w jakiś sposób wpłynęło na końcowy efekt, ale nie trzymaliśmy się żadnych utartych ścieżek. Chcieliśmy, aby stworzony przez nas świat był jak najbardziej oryginalny.

QuuyltoXemhK’HaarquarBorf-Naree

Grywalne rasy występujące w grze (od lewej): Quuylto, Xemh, K’Harquar, Borf-Naree.

Czemu akurat Kickstarter, a nie któryś z jego polskich odpowiedników?

Braliśmy pod uwagę różne opcje zrealizowania naszego projektu i Kickstarter wydał nam się najbardziej interesujący. Na tym właśnie portalu od dłuższego czasu z powodzeniem goszczą projekty gier planszowych z całego świata, również z Polski i właśnie dlatego postanowiliśmy skorzystać z już przetartego szlaku. Poza tym Kickstarter jest jednym z największych portali crowdfoundingowych i ma międzynarodowy zasięg, a my chcemy aby nasz projekt dotarł do jak największej liczby potencjalnych odbiorców. Na Kickstarterze Galaxy of Trian będzie promowana w wersji Deluxe zawierającej pierwszy dodatek Beginning of Conquest.

Czym według was spowodowany jest wzrost popularności gier planszowych?

Dla większości osób gry planszowe kojarzą się z Chińczykiem, Monopoly lub Scrabble. Jestem przekonany, że w każdym domu znajduje się przynajmniej jeden egzemplarz gry planszowej. Obecnie jesteśmy wszędzie atakowani planszówkami i możemy je kupić bez najmniejszego problemu w każdym markecie. Prawda jest taka, że ludzie kochają gry planszowe. To doskonały pretekst żeby spotkać się ze znajomymi lub w gronie rodzinnym spędzić miło niedzielne popołudnie. Wielu ludzi spotyka się przy planszówkach w pubach, klubach, gdzie uczą się zasad i poznają nowe tytuły. Obecnie mamy dużo więcej możliwości pogrania w gry planszowe niż kilka lat temu, a że planszówki niosą ze sobą ogromny ładunek emocji i interakcji trudno z nich zrezygnować. Wystarczy raz spróbować.

Jakie są wasze kolejne plany?

Kickstarter to początek i miejmy nadzieję, że będzie udany. Kolejnym krokiem będzie udział w październikowych targach w Essen, gdzie będziemy promować naszą grę. W planach mamy kilka mniejszych i większych dodatków które jeszcze bardziej urozmaicą rozgrywkę w Galaxy of Trian. Co dalej, zobaczymy, ale nie mamy zamiaru zwalniać tempa :)

Tyle wstępnie, a projekt możecie śledzić na kikstarterze oraz na Fb, jak i na oficjalnej stronie gry, a także u nas w kolejnych wpisach.

Galaxy of Trian na Kickstarterze

Galaxy of Trian na Facebook

www.galaxyoftrian.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *